Historie značky

Spolehlivost, přesnost a inovace

Značka kvalitních švýcarských hodinek Certina si za více než 130 let své existence vybudovala věhlas svým precizním zpracováním a sportovním duchem. Ne nadarmo se stala tou pravou volbou mnoha profesionálních sportovců - díky své spolehlivosti, odolnosti a navrch krásným designem.

Společnost založili v roce 1888 ve Švýcarsku bratři Kurthové a v roce 1939 byl oficiálně zaregistrován název značky Certina, pocházející z latinského překladu slova "jistota". Oblíbenost spolehlivých hodinek i nadále rostla a v roce 1959 nastal průlomový okamžik - byla představena zcela nová inovativní technologie DS Concept (Double Security) pro zajištění odolnosti a voděodolnosti, která značku Certina vystřelila jako naprostou jedničku mezi sportovními hodinkami.

 sa_a-raised-case-back-660x500px

Všechny hodinky podléhají přísným kritériím a mají pečeť kvalitního původu "Swiss Made".

V roce 1983 se značka přidala pod nově založenou skupinu SMH Group, ve které setrvává dodnes (skupina má nyní název Swatch Group) a zastupuje kvalitní odolné hodinky střední cenové kategorie. 

Ke svému 125. výročí Certina představuje kromě nové identity značky tři zcela nové hodinkové strojky s unikátními vlastnostmi: přesný automatický strojek Powermatic 80 s rezervou chodu až 80 hodin, dále mimořádně spolehlivý chronograf strojek C01.21 a do třetice quartzový strojek Precidrive™ vyčnívající svou přesností srovnatelnou s chronometry.  Od roku 2017 si Certina nechává certifikovat kalibry Percidrive osvědčením pro chronometry švýcarským institutem COSC.

Kolekce Certina nabízí dámské i pánské modely hodinek s mechanickými a quartzovými strojky v široké škále designů a stylů - od sportovních, potápěčských či městských modelů až po vintage re-edice nejslavnějších historických modelů.

Propojení Certiny a sportu

Kromě perfektního využití sportovních hodinek Certina při všech typech sportů včetně extrémních je značka odhodlaná podporovat talentované sportovce svým partnerstvím. Už v roce 1960 doprovázely hodinky Certina slavnou expedici do Himalájí, kde neměly problém ani s náhlou změnou teplot, ani se střídáním tlaku. V roce 1965 se hodinky účastní projektu amerického námořnictva Sealab II., kde potápěči provádí výzkum v podmořské stanici. Pár let poté se nové potápěčské hodinky DS-2 Super PH 500 M testují během podmořského experimentu Tektite během dlouhodobého projektu 4 vědců pod vodou. A Certina opět nezklamala.

Dalším zátěžovým testem hodinky Certina prošly s japonskou expedicí na Mount Everest v roce 1970, kde na zápěstí japonského lyžaře Miury hodinky DS-2 Chronolympic absolvovaly dosud nejodvážnější trasu a to z nadmořské výšky 8 000 metrů.

Nejen tyto úspěchy spustily lavinu spolupráce se světovými sportovci.

V roce 1973 hrdě nosil své Certina DS 288 belgický motokrosař Roger de Coster během svého vítězství ve světovém poháru, v roce 1976 zdobily robustní a odolné DS DiaMaster zápěstí boxera Muhammada Aliho. Později se Certina výrazně angažovala v moto sportech - off-road rallye i Formule 1.

 

Příroda a udržitelnost

Certina navázala v roce 2017 dlouholeté partnerství se společností Sea Turtle Conservancy (STC) na Floridě, která se věnuje ochraně mořských želv. STC se mořským želvám věnuje již od roku 1959 - pořádá výzkumné programy, osvětové kampaně, ale také provádí konkrétní opatření zraněným nebo ohroženým zvířatům. A proč zrovna mořské želvy? Kromě vysokého stupně ohrožení zvířat je Certina s želvami úzce spjata i svou filosofií; želví krunýř je symbolem odolnosti a trvalosti stejně jako hodinky Certina. Proto Certina ve svém logu hrdě prezentuje želví krunýř.