Historie značky

Spolehlivost, přesnost a inovace

Značka kvalitních švýcarských hodinek Certina si za více než 130 let své existence vybudovala věhlas svým precizním zpracováním a sportovním duchem. Ne nadarmo se stala tou pravou volbou mnoha profesionálních sportovců - díky své spolehlivosti, odolnosti a navrch krásným designem.

Společnost založili v roce 1888 ve Švýcarsku bratři Kurthové a v roce 1939 byl oficiálně zaregistrován název značky Certina, pocházející z latinského překladu slova "jistota". Oblíbenost spolehlivých hodinek i nadále rostla a v roce 1959 nastal průlomový okamžik - byla představena zcela nová inovativní technologie DS Concept (Double Security) pro zajištění odolnosti a voděodolnosti, která značku Certina vystřelila jako naprostou jedničku mezi sportovními hodinkami.

 sa_a-raised-case-back-660x500px

Všechny hodinky podléhají přísným kritériím a mají pečeť kvalitního původu "Swiss Made".

V roce 1983 se značka přidala pod nově založenou skupinu SMH Group, ve které setrvává dodnes (skupina má nyní název Swatch Group) a zastupuje kvalitní odolné hodinky střední cenové kategorie. 

Ke svému 125. výročí Certina představuje kromě nové identity značky tři zcela nové hodinkové strojky s unikátními vlastnostmi: přesný automatický strojek Powermatic 80 s rezervou chodu až 80 hodin, dále mimořádně spolehlivý chronograf strojek C01.21 a do třetice quartzový strojek Precidrive™ vyčnívající svou přesností srovnatelnou s chronometry.  Od roku 2017 si Certina nechává certifikovat kalibry Percidrive osvědčením pro chronometry švýcarským institutem COSC.

Kolekce Certina nabízí dámské i pánské modely hodinek s mechanickými a quartzovými strojky v široké škále designů a stylů - od sportovních, potápěčských či městských modelů až po vintage re-edice nejslavnějších historických modelů.

Propojení Certiny a sportu

Kromě perfektního využití sportovních hodinek Certina při všech typech sportů včetně extrémních je značka odhodlaná podporovat talentované sportovce svým partnerstvím. Už v roce 1960 doprovázely hodinky Certina slavnou expedici do Himalájí, kde neměly problém ani s náhlou změnou teplot, ani se střídáním tlaku. V roce 1965 se hodinky účastní projektu amerického námořnictva Sealab II., kde potápěči provádí výzkum v podmořské stanici. Pár let poté se nové potápěčské hodinky DS-2 Super PH 500 M testují během podmořského experimentu Tektite během dlouhodobého projektu 4 vědců pod vodou. A Certina opět nezklamala.

Dalším zátěžovým testem hodinky Certina prošly s japonskou expedicí na Mount Everest v roce 1970, kde na zápěstí japonského lyžaře Miury hodinky DS-2 Chronolympic absolvovaly dosud nejodvážnější trasu a to z nadmořské výšky 8 000 metrů.

Nejen tyto úspěchy spustily lavinu spolupráce se světovými sportovci.

V roce 1973 hrdě nosil své Certina DS 288 belgický motokrosař Roger de Coster během svého vítězství ve světovém poháru, v roce 1976 zdobily robustní a odolné DS DiaMaster zápěstí boxera Muhammada Aliho. Později se Certina výrazně angažovala v moto sportech - off-road rallye i Formule 1.

 

Příroda a udržitelnost

Certina navázala v roce 2017 dlouholeté partnerství se společností Sea Turtle Conservancy (STC) na Floridě, která se věnuje ochraně mořských želv. STC se mořským želvám věnuje již od roku 1959 - pořádá výzkumné programy, osvětové kampaně, ale také provádí konkrétní opatření zraněným nebo ohroženým zvířatům. A proč zrovna mořské želvy? Kromě vysokého stupně ohrožení zvířat je Certina s želvami úzce spjata i svou filosofií; želví krunýř je symbolem odolnosti a trvalosti stejně jako hodinky Certina. Proto Certina ve svém logu hrdě prezentuje želví krunýř.


Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení